Felvételi útmutató

1 < 5

400 000 Ft

1 < 2

A levelező tagozatos munkarend: félévenként 5 teljes hét oktatás (előreláthatólag a szorgalmi időszak 2,6,8,12,14. hete) + vizsganapok

A felvételi elbeszélgetés időpontja: 2021. június 22-23. 8.30 óra  Oktatási Központ

A felvételi elbeszélgetés döntően az előző képzésen írt szakdolgozatról és a jelentkező laboratóriumi módszertani ismereteiről, tapasztalatairól szól.

A JELENTKEZÉSI LAPOT ÉS A RENDELKEZÉSRE ÁLLÓ DOKUMENTUMMÁSOLATOKAT a felvi.hu felvételi eljárásra vonatkozó tájékoztatója szerint kell benyújtani.

Benyújtandó dokumentumok

1.   A jelentkezési határidőt követően az előzetes kreditelfogadási határozat elkészítéséhez a Tanulmányi Osztályra el kell juttatnia az eddig teljesített tárgyainak listáját, szakirányának/specializációjának igazolását (ha volt ilyen a képzésén) oklevelének másolatát (ha már megszerezte).

2. A felvételi vizsgára hoznia kell:

• személyazonosításra alkalmas fényképes igazolványát
  • aláírt motivációs levelét és önéletrajzát
  • eredeti oklevelét (ha már megszerezte)
  • Tanulmányi Osztály által hitelesített oklevélmásolatot vagy igazolást a záróvizsgáról és az oklevél eredményéről (ha oklevelét a felvételi vizsga időpontjáig nem kapja meg)
  • eredeti nyelvizsga bizonyítvány(ai)t
  • a többletpontok bizonyítására szolgáló eredeti dokumentumokat
  • ha levelező tagozatra jelentkezik, akkor a szamai gyakorlatának igazolását

Felvételi pontok számítása

Mesterképzés felvételi eljárása során legfeljebb 100 pont szerezhető, mely tartalmazza a többletpontokat is. Előnyben részesítés címén a felsőoktatási intézmények saját hatáskörben meghatározott, de legfeljebb 10 többletpontot adhatnak.

Klinikai laboratóriumi kutató mesterképzés pontszámítása:

felvételi elbeszélgetés (szóbeli): 40 pont
oklevél minősítése alapján: 50 pont

többletpontok alapján : legfeljebb 10 pont

Kik jelentkezhetnek?

A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok

1. Teljes kreditérték beszámításával vehetők figyelembe: az orvosi diagnosztikai analitikus alapképzési szak orvosi kutatólaboratóriumi analitika specializációja, az orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus alapképzési szak orvosi kutatólaboratóriumi analitika specializációja, valamint a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitikus főiskolai szintű szak.

2. A 9.4. pontban meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe: az orvos- és egészségtudomány képzési területről az orvosi diagnosztikai analitika alapképzési szak orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitikus specializációja, a természettudomány képzési területről a biológia; a kémia; a molekuláris bionika és a műszaki képzési területről a biomérnöki alapképzési szak.

A mesterképzési képzési ciklusba való belépés minimális feltételei

A mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma legalább 40 kredit az alábbi területekről: orvosi biokémia, klinikai kémia, klinikai biokémia, molekuláris biológia, bioanalitika, mikrobiológia, molekuláris genetika, genetika, sejtbiológia, élettan, sejtélettan, általános farmakológia, gyógyszertudományok, neurobiológia, neuroanatómia, sejt és szövettenyésztés, állatkísérleti ismeretek, hisztokémia, kutatás menedzsment, hematológia és hemosztazeológia, reológia, áramlási citometria, mikroszkópos technikák, immunológia, toxikológia, tömegspektrometria, elválasztástechnika, mintavétel-mintakezelés, laboratóriumi minőségbiztosítás, biostatisztika ismeretekből.

A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató az alapképzési tanulmányai alapján legalább 20 kredittel rendelkezzen. A hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint meg kell szerezni.

Egyéb információk

Általános információk: felvi.hu

További tájékoztatás kapható a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Tanulmányi Osztályán:

Pásztori Anna Mária
      E-mail: pasztori.anna@med.unideb.hu
      Tel: (52) 258-025

Postacím: 4032 Debrecen Nagyerdei krt. 94.

Speciális, szakmai kérdésekben fordulhatnak a szakvezetőhöz:

Dr. Bereczky Zsuzsanna, egyetemi docens
      E-mail: zsbereczky@med.unideb.hu